Macaristan Tekirdağ Fahri Konsolosluğu

Macaristan Tekirdağ Fahri Konsolosluğu Yetkileri

Macaristan Tekirdağ Fahri Konsolosluğu ticaretin çok olduğu yerlerde, tam teşekküllü kurulma gereksinimi görülmeyen konsolosluklardan birisidir.  Türkiye ile Macaristan arasında ticari ve diplomatik ilişkileri korumakla yükümlüdür. Tekirdağ ve çevresinde yaşamakta olan Macar vatandaşlarının noter tasdik belgeleri, ölüm, doğum belgeleri, evlilik, boşanma, pasaport yenileme işlemleri ile ilgilenmektedir. Fahri konsolosluk olması sebebi ile vize başvurularını kabul eder ancak vize verme yetkisine sahip değildir. Türkiye’de ikamet eden yabancı uyruklu vatandaşların da vize başvurularını kabul etme yetkisine sahiptir.

Macaristan Antalya Fahri Konsolosluğu Macaristan Vize İşlemleri

Schengen vize uygulamasında yer alan 26 ülkeden birisi de Macaristan vizesidir. Macaristan vize başvuruları anlaşmalı seyahat/turizm acentaları aracılığı ile ya da bireysel olarak yapılabilir. Bireysel olarak yapılacak olan Macaristan Schengen vize başvuruları için konsoloslukta şahsen bulunulması gerekir. Hatalı ya da eksik evrak hazırlanması halinde Macaristan konsolosluklarının sizi bilgilendirme yetkileri bulunmaz. Bu durumda vize başvuru işleminiz olumsuz sonuçlanabilir. Macaristan vize başvurularının kararlanma süresi 15 iş günüdür ancak bireysel vize başvurularında bu süre daha uzun olacaktır. Macaristan vizesi uzun süreli (D Tipi Vize) ve kısa süreli (C Tipi Vize) olarak 2 farklı şekilde alınabilir. Uzun süreli Macaristan vize başvuruları yalnızca bireysel olarak yapılabilir. Macaristan Schengen vize başvurusu gerçekleştirecek olan Bordo (Umuma Mahsus) pasaport sahiplerinin vize alma şartları bulunmaktadır. Ancak Yeşil (Hususi), Gri (Hizmet) ve Siyah (Diplomatik) pasaport sahibi olan başvuru sahipleri 180 gün içerisinde 90 günün üzerinde olmayacak seyahatleri için vize almalarına gerek olmaz. Geçerliliği devam eden ve seyahat gün sayısı yeterli olan bir Schengen vizeniz varsa yeniden vize başvurusu yapmanıza gerek yoktur. Macaristan vize başvurusu için en gerekli olan ve hazırlanırken en dikkat edilmesi gereken belge Macaristan vize başvuru formudur. Macaristan vize başvuru formu İngilizce, Türkçe ve Macarca olarak 3 farklı dilde doldurulma imkanına sahiptir.

Macaristan vize başvuru formu için buraya tıklayınız.

Macaristan Vizesi Hakkında Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • Macaristan vize başvurusu için parmak izi verilmesi gerekir. Parmak izi için şahsen Macaristan konsolosluğunda bulunmanız gerekir. 25/09/2014 tarihinden sonra aldığınız Schengen vizesi varsa verdiğiniz parmak izi Macaristan vize işlemleri için geçerli olduğundan yeniden parmak izi vermeniz gerekmez.
 • Geçerliliği hala devam eden bir Schengen vizenizin bulunması halinde Macaristan vize başvurusu  gerçekleştiremezsiniz.

Macaristan Tekirdağ Fahri Konsolosluğu Çalışma Gün ve Saatleri

Macaristan Tekirdağ Fahri Konsolosluğu çalışma gün ve saatleri dışında kapalıdır bu yüzden faaliyet göstermez. Ziyaret gün ve saatinizi faaliyet zamanları içerisinde yapmanız gerekir. Macaristan Tekirdağ Fahri Konsolosluğu çalışma gün ve saatleri aşağıda belirtilmiştir.

Pazartesi: 09:00 - 17:00
Salı: 09:00 - 17:00
Çarşamba: 09:00 - 17:00
Perşembe: 09:00 - 17:00
Cuma: 09:00 - 17:00

Macaristan Tekirdağ Fahri Konsolosluğu Resmi Tatil Günleri

Çalışma gün ve saatleri dışında olduğu gibi Macaristan Tekirdağ Fahri Konsolosluğu resmi tatil günlerinde de faaliyet göstermez. Macaristan Tekirdağ Fahri Konsolosluğu resmi tatil günleri aşağıda listelenmiştir.

 • 01 Ocak Yılbaşı
 • 15 - 16 Mart Macaristan Ulusal Bayramı 
 • 2-5 Nisan Kutsal Cuma 
 • 9 Nisan Paskalya
 • 21-23 Nisan Ramazan Bayramı- Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı
 • 30 Nisan Emek ve Dayanışma Günü Dinlenme Günü
 • 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü
 • 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı
 • 21 Mayıs Pönkösd/Pentecost 
 • 15 Temmuz Demokrasi ve Direnme Hakkı Günü
 • 29 Haziran 2 Temmuz Kurban Bayramı
 • 30 Ağustos Zafer Bayramı
 • 22 - 23 Ekim 1956 İhtilali / Dinlenme Günü
 • 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı
 • 1 Kasım Azizler Günü / Dinlenme Günü
 • 24 - 26 Aralı kNoel Tatili
 • 31 Aralık Yılbaşı

Macaristan Tekirdağ Fahri Konsolosluğu İletişim Bilgileri ve Adresi

Adres: Hürriyet, Yakamoz Sk. No:2, 59020 Tekirdağ Merkez/Tekirdağ
Telefon: 0282 263 03 13

Türkiye’de Bulunan Diğer Macaristan Konsoloslukları

Macaristan Ankara Büyükelçiliği
Macaristan İstanbul Başkonsolosluğu
Macaristan Antalya Fahri Konsolosluğu
Macaristan İzmit Fahri Konsolosluğu
Macaristan Gaziantep Fahri Konsolosluğu
Macaristan Kayseri Fahri Konsolosluğu
Macaristan Kütahya Fahri Konsolosluğu

Duyurular

Macaristan Konsoloslukları Noel’de ve yeni yılda hizmet vermeyecek

Türkiye’de hizmet veren Macaristan’ın temsilcilikleri Türkiye Cumhuriyeti ve Macaristan’ın resmi tatil günlerinde kapalı olmasından ötü...
2023-08-11 11:16:32

Macaristan Konsolosluğu 29 Ekim Çalışma Duyurusu

Macaristan Konsolosluğu ve Macaristan Büyükelçiliği Türkiye’nin Resmi tatil günü olan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle hizmet veremeyec...
2021-01-09 12:58:52
Tüm Duyurular